Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak můžete pomoci

Co dělat v případě, že máte podezření na týrání zvířat?

Podezření z týrání zvířat se ohlašuje na příslušnou veterinární správu, na obecní (obvodní, městský) úřad (odbor životního prostředí) či - zejména v akutním případě - na policii ČR.

Oznámení můžete podat nejen písemně, ale i ústně. Je lepší, když uvedete své jméno a kontakt; mimo jiné se tak můžete dovědět, jak se daný případ vyvíjí. Úřady jsou však povinny zabývat se i anonymním oznámením.

K oznámení týrání zvířat také můžete použít tento formulář.

Zároveň můžete na Policii ČR podat trestní oznámení.

Odebrání týraného zvířete pak může nařídit obecní (obvodní, městský) úřad, a to pouze na návrh veterinární správy. Pokud jde o potrestání - v případě, že se jedná o přestupek, řeší jej obecní nebo městský úřad, v případě, že je věc posouzena jako trestný čin, postupuje se stejně jako u jiného trestného činu (soudní řízení atd.).

 

Nebuďte lhostejní, všímejte si svého okolí a pokud uvidíte zvíře v nesnázích pomozte. Zvířata si sami pomoci nedokáží, je to na nás. Pokud si sami netroufáte, můžete se obrátit i na nás a my se budeme snažit pomoci. Vždy je nutné pořídit alespoň fotografie či videonahrávku a upřesnit místo(adresu) kde se týrané zvíře nachází.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář